czwartek, 19 czerwca 2008

fylm

Więc jest 22 i dzwoni do mnie M., że czy nie chcę pojechać na plan filmowy. Że teraz, nał. Że kręcą Wojnę polsko-ruską wedle Masłowskiej i M. koleżanka jest tam planu członkinią. No i że Szyc będzie. Więc ja na to, że no jacha, że jadę.
A jeszcze dodatkowo że plan odbywa się na plaży na Stogach, co jak się okazało było równie wielką atrakcją.
Bo jak ktoś mieszka w 3mieście to wie, czym Stogi pachną.
Właśnie, bo tam pachniało nie za. Oczywiście jak już tam trafiłyśmy, bo najpierw trochę się pokręciłyśmy w kółko gdzieś tam w okolicach tak zwanej Przeróbki, trafić nie mogąc.
Eniłej, wycieczka, choć późna, okazała się strasznie ciekawa krajoznawczo-turystycznie. Bo te Stogi nocą, i plaża na tych Stogach nocą, ten księżyc wielki pomarańczowy, co świecił wczoraj tak nisko i wielko, ten bar, gdzie pan obsługujący z trudnośsią wypoiadał jusz pewnesłowa copotrudniejsze.
Ta otaczająca zewsząd obskurność tego miejsca, i to, że jak wsiadłyśmy do samochodu w drogę powrotną, to M. na wszelki wypadek zablokowała drzwi, nie żebyśmy były jakieś specjalnie uprzedzone…
Te portowo-stoczniowe wszystkie widoki.
Klimat Stogów o północy naprawdę jest ciekawym doznaniem…
Oczywiście nie mówiąc o tym, że ten plan filmowy, prawdziwy, prawdziwy fylm, panie reżyserzu, kamery, aktory, reflektory.
No i że normalnie Szyc koło nas przeszedł i na nas spojrzał …
Tak se myślę, że pewnie myślał, że po autografy przyszły dziewczyny. A my normalnie nic, udawałyśmy zupełnie niezainteresowane.

Ponieważ plan był prawdziwy, to zdjęć zrobić rady nie dało. Ale dało zrobić inne, bo sama przejażdżka była strasznie fajna, tylko ten pomarańczowy księżyc natenczas schować się postanowił za chmurę.


5 komentarzy:

 1. O w morde, ale historia. Zazdraszczam normalnie. A ten most to ja myslalam ze donikad prowadzi.

  OdpowiedzUsuń
 2. mówią że do nikąd, ale to właśnie na Stogi :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Taki ładny most. Wantowy. Szkoda go na Stogi. A Szyc był łysy, czy z włosami? :-D

  OdpowiedzUsuń
 4. a w ten dzien co wy jechalyscie, to ja widzialm material z krecenia wojny i ino nie poznalam, ze to Stogi nasze.

  OdpowiedzUsuń